Травень 27, 2019
МедиаБизнес
Користувач
Пароль
 
ТБПресаРадіоЗовнішня рекламаКіноDigitalAmbient
НОВОСТИ

Українська версія працює в режимі архіву. Про відновлення роботи української версії МедіаБізнесу буде повідомлено додатково

Липень 28, 2008

Теледивлення: підсумки І півріччя 2008 р.

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Надрукувати

У І півріччі 2008 р. два найбільші телеканали країни – «Інтер» та «1+1» - втратили частину аудиторії. На кінець липня частка «Інтера» спустилася нижче за відмітку 20% (всеукраїнська панель, люди 18+), частка «1+1» - за 13% (див. «Динаміка часток телеканалів»). Водночас телеканали ТБ-холдингу Пінчука дещо зросли: у червні кожен із них дивилися по 7-8% телеглядачів. «Україна» стабільно утримувала shr5%.

Серед каналів третього ешелону помітні зміни відбулися з 5 каналом і НТН, чиї показники впали, та К1 з «Першим національним», частки яких зросли. В останнього стрибок був разючим. Маючи близько 2% у квітні, він отримав майже 5% у червні, завдяки футбольному чемпіонату Євро-2008. Утім, похвала тут навряд чи доречна, оскільки, нагадуємо, заробити на підвищенні результатів канал не зміг. ТЕТ, який стрімко падав із червня минулого року, у січні 2008 р. також змінив тренд.

j_shr1_small.gif

j_shr2_small.gif

«МедіаБізнес» поцікавився у рекламістів-медійників, як ці зміни вплинуть на їхні плани – чи змінюватимуть вони спліти по тих чи інших каналах.

Директор агенції MediaVest (група Publicis) Вікторія Чернегова вважає, що на планах другого півріччя результати каналів не відіб'ються, оскільки контракти вже підписано. Перерозподіли, на її думку, можуть бути лише у мінімальних обсягах. «Що ж до наступного року, то про нього говорити зарано, оскільки у каналів ще не запущено новий сезон, немає розуміння їхнього розвитку у 2009 р. Скоріш за все, висновки робитимуть не раніше, ніж наприкінці жовтня», - зазначила п. Чернегова.

Директор медіа-агенції Initiative (група ADV) Андрій Андрющенко зазначає, що падіння рейтингів каналу має наслідком зменшення, власне, можливостей розміщення на даному каналі. «Але зміна рейтингів конкретного каналу не може суттєво вплинути на розподіл бюджетів по медіа. Але на це більшою мірою впливає ситуація з заповнюваністю рекламних блоків. Якщо весь рекламний час викуплено, як це було минулого року, то у нових бюджетів менше можливостей якісно розмістити на ТБ весь потрібний для кампанії обсяг», - каже п. Андрющенко.

Оскільки «Інтер» та «1+1» - два основні ТБ-майданчики країни, зменшення їхніх рейтингів потягло вниз загальні результати ринку. За даними дому продажів «Сфера-ТБ», у І півріччі 2008 р. було продано на 1,8% GRP менше, ніж в аналогічному періоді минулого року (694,548 тис. проти 707,374 тис. пунктів рейтингів минулого року; за аудиторією 18+, панеллю 50 тис.+, за зваженими рейтингами). Гендиректор сейлс-хаузу «Пріоритет» В'ячеслав Булавін уточнює, що у грошовому виразі ринок телевізійної реклами зріс на 25-30%. А різницею у 1,8%, на його погляд, можна знехтувати. Директор з продажів сейлс-хаузу «Відмінна реклама» Дмитро Дутчин висловив надію, що рекламодавці лише перенесли активність на друге півріччя: «Починаючи з березня, «медіаінфляція» була вищою за очікувану. Імовірно, рекламодавці відкорегували плани, «притримали» бюджети. Але до кінця року вони їх витратять. Тому у другому півріччі очікується бум». При цьому панове Булавін і Дутчин запевняють, що власні плани з продажів вони виконали.

Зменшення ресурсу внаслідок падіння показників найбільших каналів посилила поведінка рекламодавців. На думку медіадиректора Nostra Communications Романа Костенка, зростанню ринку ТБ-реклами завадили проблеми деяких великих рекламодавців, а також боротьба всередині насичених категорій та політико-економічна ситуація у країні. Окремі сильні гравці і навіть категорії компаній, зазначає він, змушені були переглянути свої маркетингові стратегії. Найбільш показові сектори - фінанси та зв'язок. «У найкращому (для ринку) випадку інвестиції було відкладено на друге півріччя.У найгіршому (і вже є приклади) - згорнуто на невизначений період цілі програми, - каже п. Костенко. - Чи надолужиться упущене восени? Усі передумови для цього є. Однак восени нас очікують бюджетні війни. Їхні результати можуть принести рекламодавцям не дуже приємні сюрпризи. Реакція буде миттєвою – маркетинговими бюджетами жертвують у першу чергу». Але якщо допустити, що все «притримане» таки піде на осінь, то, на думку Романа Костенка, ресурсу може навіть забракнути, і «ось тоді ми й побачимо, хто із селлерів правильно зробив прогноз та чия цінова політика виправдається».

У разі, якщо з наступного року індустрія офіційно перейде на нову панель вимірювання теледивлення (яка включає міста з населенням до 50 тис. мешканців), канали-лідери зможуть автоматично підтягнути свої показники.

j_rat_small.gif


Джерело - компанія GfK Ukraine. Періоди дослідження - липень-грудень 2007 р. і січень-червень 2008 р.

Евгения Продаева


Додати коментар

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирний Курсив Посилання Цитата


Захисний код
Оновити
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter