Червень 18, 2019
МедиаБизнес
Користувач
Пароль
 
ТБПресаРадіоЗовнішня рекламаКіноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Головна  /  Рубрики

Українська версія працює в режимі архіву. Про відновлення роботи української версії МедіаБізнесу буде повідомлено додатково

Листопад 11, 2008

Тетяна Попова: «Основний період паніки ми вже пережили»

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Надрукувати

«МедіаБізнес» продовжує повідомляти про вплив економічної кризи на український медіаринок. У попередньому  матеріалі рекламодавці розповіли, яким чином вони планують свої рекламні бюджети на 2009 рік. Зміни, що відбуваються на ринку реклами, коментує керівник-партнер рекламного агенства MediaExpert Тетяна Попова.

- Що відбувається зараз із рекламнии бюджетами компаній?

- Мені важко говорити щодо всього ринку, а називати точні бюджети своїх клієнтів чи відсоток  їхніх змін я не можу. Через це спробую говорити узагальнено. З одного боку логічно, що є категорії, які значно скоротили свої бюджети: девелопери, банки, страхові компанії, компанії, що здійснили такі кроки через серйозні проблеми в їх HQ. З іншого боку, зараз досить багато реклами девелоперів, які намагаються продати ще нерозпродані об’єкти, а також банків, що залучають депозити. FMCG товари або не почали зменшувати свої об’єми або ж дещо їх знизили, в рамках 10% (окрім тих, кому дали вказівки з HQ повністю згорнути свою рекламну кампанію). Товари довгострокового користування скорочують свої бюджети більшою мірою, хоча всі, у кого є терміни, продовжують активно рекламувати, щоб їх розпродати.

- Чи варто очікувати подальшого скорочення рекламних бюджетів?

- В мене таке враження, що основний період паніки ми вже пережили – бум зняття депозитів, продаж двох банків, що знаходились на межі банкрутства, нестабільний курс. Стосовно свого бізнес-центру можу сказати, що оскільки ситуація з орендою комерційної нерухомості вирівнюється, то бізнеси все одно хочуть розвиватись. З одного боку, багато хто переїжджає з дорогих бізнес-центрів класу ”А”  в офіси категорії ”В” і ”С”, тобто, тут має місце скорочення витрат, та в цей же час важливо, що бізнеси не згортаються. Кредит МВФ на 2 роки вже виділено, а отже, маємо як мінімум дворічний перепочинок.

- Що буде з бюджетами наступного року?

- Важко знову ж таки говорити щодо всього ринку. Стосовно своїх клієнтів ми робимо прогнози як в сторону незначного збільшення продажів – до 20%, так і зниження до тих же 20%. Ми враховуємо різні варіанти, навіть вивчили, як дефіцит вплинув на ринок  і рекламні бюджети FMCG в Ісландії. Багато що залежитиме від макроекономічних показників, як світової економіки загалом, так і ситуації в Україні. В тому числі і політичної. Якщо уряд мудро розпорядиться кредитами МВФ та з допомогою цих кредитів буде збільшено споживання продукції наших основних виробників хоча б у рамках внутрішнього ринку, то це вже оздоровить економіку, а отже,  збільшить загальне споживання тих же FMCG. Тоді помітним буде зростання і ринку реклами. Якщо при цьому насичення кредитними ресурсами банківської системи буде достатнім, тоді зросте попит і бюджети на товари довгострокового користування (автомобілі і т.д.) та продукцію девелоперів. Сподіваюсь, що цього разу банки виділятимуть кредити обережніше.

- В якій валюті будуть зафіксовані ціни на ринку реклами наступного року?

- Наскільки я розумію, продавцям реклами доведеться зафіксувати ціну реклами в гривнях. Дуже можливо, що це буде курс не міжбанківський чи НБУ, а загальноприйнятий 5,05. Якщо це відбудеться, то припускаю, що нам доведеться і виплати, і комісійні зафіксувати за цим же курсом. Теоретично я не проти, важливо лише, щоб прибутки та витрати здійснювались за одним курсом.

- У вашій компанії буде скорочення штату співробітників?

- Ми вирішили про всяк випадок зменшити адміністративні витрати, трохи розібратись у штаті бухгалтерії, кур’єрів, водіїв, секретарів і не розширювати площу, як ми планували спочатку. Але штат співробітників, що безпосередньо займаються рекламним та медіа бізнесом, ми не будемо скорочувати ні в зарплатах, ні кількісно. Навпаки, ми б найняли ще одного нью бізнес менеджера.

 Додати коментар

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирний Курсив Посилання Цитата


Захисний код
Оновити
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter