Червень 26, 2019
МедиаБизнес
Користувач
Пароль
 
ТБПресаРадіоЗовнішня рекламаКіноDigitalAmbient
НОВОСТИ

Українська версія працює в режимі архіву. Про відновлення роботи української версії МедіаБізнесу буде повідомлено додатково

Вересень 1, 2009

Кому воно взагалі потрібно – цифрове мовлення?

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Надрукувати

Навмисно назвав першу статтю, присвячену III Міжнародному форуму «Цифрове мовлення в Україні », саме так. Адже, нажаль, саме так сьогодні можна визначити ставлення до цього майже на всіх рівнях. Це відчувається геть всюди – від простого глядача аж до керівництва держави. І найголовніша проблема, що навіть середня ланка фахівців, саме тих, хто ще півроку тому обговорював цю тему, сьогодні просто «вимкнулися».

Між тим, ця чаша нас не мине. І сподівання, що кожний з нас, хто сьогодні та чи інакше дотичний до проблеми, за шість років буде вже далеко – слаба втіха. Адже телебізнес все одно залишиться, глядачі – також. Навіть держава Україна – маю велику надію – теж залишиться. Проте добра половина її громадян буде позбавлена телебачення. Взагалі.

Це виглядає досить публіцистично, але сьогодні, за шість років від відключення  аналогових передавачів, ми все ще проходимо  публіцистичну фазу обговорення: на питання «як це буде?» ми відповідаємо точно так, як три роки тому, наприкінці червня 2006-го, коли керівники Укрчастотнагляду робили презентацію результатів «Женеви-2006». Адже з того часу не виникло жодного додаткового, і при тому актуального на теперішній час документу. Ми все ще працюємо з картою покриттів зразка травня-2006, і навіть прорахунки вартості переходу втратили актуальність у зв’язку з економічними реаліями.

Ми так і  не маємо «лідера процесу». Тобто  за законом він є – Національна  Рада з питань телебачення і радіомовлення. Але чи є у Національної Ради фахівці, гроші і важелі, аби рухатися вперед? Справа не в членах Нацради, не в апараті Нацради. Просто коли писали той закон, навіть не уявляли собі рівень завдання, понадіялися, що згодом внесуть зміни, уточнять, перероблять…

Є лідер по факту  і за фахом – Концерн РРТ, але  не маючи законного підґрунтя і керуючись якимись одномоментними імпульсами, Концерн будує експериментальні мережі, які викликають у фахівців більше питань, ніж відповідей.

Біда в тому, що державні «лідери процесу» сьогодні не уявляють, на які гроші будувати мережі. І дивляться вгору. І при цьому розуміють, що ця «гора» за півроку зміниться, і нема тому щось робити зараз – все одно переробляти. Говорити про «європейсьість» держави на цьому тлі взагалі не хочеться.

Ще є загальнонаціональні  мовники, які начебто свою пропозицію (вже вкотре!) зробили, і цю пропозицію начебто почули, проте відповіді немає. Тобто вона є (принаймні була), але оскільки її не озвучено – вважаємо, що її немає.

Моє ставлення  до проведення цього форуму було таким: якщо найближчим часом ми все одно не розраховуємо на якісь рішучі кроки з боку держави, навіщо витрачати гроші індустрії на форум? Проте думка, що хоча б хтось має хоча б щось робити, перемогла, і форум відбудеться. Ми вважаємо за потрібне консолідувати фахівців, дізнаватися більше про досвід колег з інших країн, демонструвати і далі свою рішучість брати участь у процесі переходу.

Принаймні, ми таким  чином створюємо команду, яка буде готова діяти, коли держава «дозріє». Адже вона – той єдиний, кому реально потрібно скласти відповідь на запитання у заголовку.

***

Міжнародний форум  «Цифрове мовлення в Україні» - головний професійний майданчик для вільного спілкування фахівців, зацікавлених у процесі впровадження цифрового  телебачення (ЦТБ) в Україні. Цього року Форум відбудеться 25 вересня у конференц-залі готелю Radisson SAS. Попередня реєстрація обов’язкова.
У статтi згаданi: Валентин Коваль
Теги: цифровое телевидение

Схожі теми:
Участие во втором мультиплексе окажется по карману всего нескольким российским телеканалам, - rbcdaily.ru
Расследование: кто стоит за монополией на цифровое телевидение, - forbes.ua
Кабельщики попросили Президента не уничтожать рынок платного ТВ, - proit.com.ua
67% зрителей в 12 странах мира смотрят ТВ не по телевизору, - Ericsson, - smi.liga.net
"Регіони" агітують цифровими телетюнерами, - pravda.com.ua
Мнение: Отключать аналоговое ТВ в стране нужно с 2012 на 2013 год,- delo.ua
Валентин Коваль о перспективах каналов после цифризации страны и «Зеонбуде», - telekritika.ua
Російська група компаній «Инспэйс» і шведська Net Insight AB цікавляться проектом цифрового телебачення в Україні, - telekritika.ua
Національна рада і телеіндустрія обговорили проблемні питання галузі, - «МедіаБізнес»
В Одессе пройдет международная научно-техническая конференция, - imk.com.ua


Додати коментар

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирний Курсив Посилання Цитата


Захисний код
Оновити
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter