Июль 17, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Июнь 1, 2016

У Експертній комісії Держкіно не буде представників держорганів

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

В новому складі Експертної комісії Держкіно не буде держчиновників та представників влади. Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко на засіданні Громадської ради  31 травня.

 «В чинній редакції допускається участь у комісії представників органів влади – ми пропонуємо цього разу не включати жодну особу, яка має статус держслужбовця або представляє державний орган», - саказав він.

Іллєнко також запропонував, щоб в Комісіїї було 20 членів плюс голова Держкіно. 

Голава Держкіно акцентував, що комисія була не ліквідована, а перезавантажена. «По кожному члену комісії у мене не було сумнівів у їхній репутації та професійності, йшлося, що це - колегіальний орган, і оскільки його рішення не сприйняло суспільство, то і будь які його рішення ставилися б під сумнів. Ми не перевищили свої повноваження, а робили це для того, щоб зупинити дискусію, яка вже починала переходити в неконструктивне русло і несла нездоровий зміст», - сказал Ильенко. – «Ми зараз не маємо підбирати комісію, яка прийме рішення по даному серіалу (хоча вона і може прийняти якесь рішення). Питання в тому, що є критерії, визначені законом. Але є методологія встановлення відповідності критеріям. Фільм - це продукт творчий. На нього не можна накласти матрицю, як ми робимо з роком виробництва. Якщо говорити про пропаганду і т.п. – необхідно враховувати суб’єктивність, у кожному разі дивитися у всій повноті на образ, визначати меседжі, які він несе для глядача, визначити вплив, наскільки це має рефлекцію від позитивних героїв, збирати драматургію, анатомію того чи іншого твору…  А не говорити: якщо якийсь небажаний герой з’явився в кадрі – то вже все». 

Нагадаємо, повноваження попереднього складу Експертної комісії було припинено 21 квітня 2016 року, після того як більшість членів комісії не підтримали позбавленння серіалу “Не зарікайся” прокатного посвідчення. Після такого голосування, голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що вважає за потрібне припинити повноваження нинішнього складу комісії і сформувати новий її склад з фахівців, які "виходять із патріотичних позицій".

 Держкіно продовжило прийом пропозицій щодо кандидатур членів оновленої прокатної комісії до 13 травня.  
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter