Июль 17, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Сентябрь 19, 2016

Розпочинається виробництво повнометражного фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри»

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Державне агентство України з питань кіно підписало з компанією-виробником фільму контракт про надання державної підтримки розміром 23 млн 599 тис. 998 грн. Фільм є переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно і виробляється Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка.
 
Режисером і продюсером картини є Олесь Янчук. Сценарій стрічки створювався впродовж двох років Михайлом Шаєвичем, Олександром Шевченком та Олесем Янчуком.

Документальна драма охоплює період життя Симона Петлюри, коли той перебував у Парижі, в еміграції. Це був короткий проміжок часу - до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард. Ця історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя.

Режисер фільму Олесь Янчук розповів: «Я довгий час збирав матеріали в українській бібліотеці імені Симона Петлюри в Парижі. В Україні працював з хорошими консультантами. Передовсім, з професором та істориком Володимиром Сергійчуком».

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Цей проект має для українського кінематографа велике культурне і просвітницьке значення. Зважаючи на те, що ім’я Симона Петлюри висвітлювалося радянським режимом лише негативно, це відповідно впливало і на історичну свідомість українського суспільства. Ми раді підтримати проект,  оснований на великій фактологічній базі, тож очікуємо справжнього національного фільму». 
 
Нагадаємо, в фільмографії Олеся Янчука - низка про історію України ХХ століття: "Владика Андрей", "Атентат — Осіннє вбивство в Мюнхені", "Голод 33", "Нескорений", "Залізна сотня".Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter