Июнь 18, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Май 17, 2017Здесь был МБ 

“Чужа молитва” та мрія Ахтема Сеітаблаєва

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

18 травня в український прокат виходить фільм Ахтема Сеітаблаєва “Чужа молитва”.  МБ побував на допрем'єрному показі картини та дізнався,  як з'явилась ідея фільму, де знімали Бахчисарай і про яке кіно мріє Ахтем Сеітаблаєв.

Фільм вийде одночасно більше ніж на 100 екранах у 30 містах України.  Дистрибутор фільму — компанія “Вольга Україна”. Творці фільму сподіваються і на міжнародний прокат, тим більше, що у фільмі задіяний міжнародний склад акторів: не лише з України, але і з Німеччини, Ізраїлю, Грузії. Серед них: Лілія Яценко, Себастіан Антон, Andrian Zwicker, Atzmon Wircer Shmuel, Веніамін Прибура.
Нагадаємо, сюжет фільму заснований на реальній історії.  Під час війни вісімнадцятирічна татарка Саіде намагається врятувати двадцять єврейських дітей-сиріт. Щоб не потрапити в руки фашистів, маленьким іудеям необхідно «перетворитися» на татар, змінити одяг, імена, звичаї і навіть віру. Саіде, ризикуючи власним життям, допомагає їм. 
Втім, це художній фільм, а не історична хроніка, - підкреслює режисер Ахтем Сеітаблаєв.  
 
Спочатку доля фільму виглядала досить райдужно. Під час роботи над “Хайтармою” продюсер Іванна Дядюра побачила по телевізору сюжет про жінку, яка рятували єврейських дітей, та хоче дізнатися, що з ними. Вона поділилась з нею з Ахтемом Сеітаблаєвим і, ще працюючи над “Хайтармою”, вони почали розробляти ідею.  Саму історію також “приміряли” до Бахчисараю, де вже навіть знайшли потрібні локації.
Так з'явився проект під робочою назвою “Її серце”: він став переможцем на 7-му пітчингу Держкіно, ще на момент написання сценарію (його автор, як і в “Хайтармі” Микола Рибалка), його підтримав канал 1+1, але потім робота над картиною призупинилась під впливом зовнішніх обставин. Почалась окупація Криму і обрані раніше локації група вже не могли бути  використані. Бахчисарай довелось знімати у Грузії, а враховуючи стрибок курсу долара, це додало додаткових складностей.
“В картину багато хто не вірив”, - зізнається Іванна Дядюра та звертає увагу на особисту участь та прихильність до проекту голови Держкіно Філіпа Іллєнка.
“Спочатку фільм задумувався більш масштабним, з великою масовкою, технікою, але потім зрозуміли, що це все ж таки має бути камерна історія”, - розповідає Ахтем Сеітаблаєв про зміни, які довелось вносити. А в новій назві бачить подвійний сенс: “Молитва, яка йде до Всевишнього заради порятунку дітей, не може бути чужою”. До того ж фільмів з назвою "Її серце" вже є декілька.
Зрештою, бюджет картини "Чужа молитва" склав 31 млн грн, з яких 10 млн - державна фінансова підтримка. Окрім Грузії, зйомки проходили ще в Києві та Єрусалимі. 
 
Дата виходу фільму в прокат — День депортації кримських татар. Відкладати прем'єру не стали навіть заради кінофестивальною участі. “Нам було дуже важливо, щоб фільм вийшов в широкий прокат саме в ці дати, адже немає інших кінопроектів на цю тему”, - пояснила МБ продюсер фільму Іванна Дядюра. За її словами, на сьогодні у “Чужої молитви” є кілька пропозицій від фестивалів, але не виключено, що через внутрішню прем'єру вони можуть відмовити.
Після кінопрокату “Чужу молитву” демонструватиме канал “1+1”: на телеекранах фільм можна буде побачити вже восени.

Серед інших робіт “команди Сеітаблаєва”, які вийдуть в кінотеатри незабаром - “Кіборги” (робота над фільмом завершилась у квітні). А на наступний рік його запрошено стати режисером фільму “Захар Беркут”, який зніматиме Film.ua.

“Ми з нашою командою вже 8 років знімаємо драму, і тепер мені б хотілося зняти авантюрну комедію: українське road movie”, - зізнався Сеітаблаєв. 
А ще в його найближчих планах — зняти фільм на тему “Ми повернулися до Криму”, причому якомога швидше.
 
Ярослава Наумова Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter