Июнь 19, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Декабрь 22, 2017

"Захар Беркут": стартував відеодайджест зі зйомок

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

У рамках роботи над історичною екшен драмою “Захар Беркут”, виробництва компанії Kinorob (“Незламна”, “Сторожова Застава”) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, творча команда фільму запускає відеодайджест про перебіг роботи над проектом. Перше відео - з підготовчої експедиції знімальної групи до Карпат. В майбутньому у дайджесті будуть публікуватися відео зі знімального майданчика, а також відеоблог режисера “Захара Беркута” Ахтема Сеітаблаєва. 
 
 
 
 

 
 За словами Ахтема Сеітаблаєва під час поїздки перед командою “Захара Беркута” стояло одразу кілька завдань. По-перше, знайти локації для майбутніх зйомок, що розпочнуться навесні 2018 року, а по-друге - зануритися у світ героїв твору та більше дізнатися про життя та побут мешканців Карпат того періоду. 
“Можна сказати, що до цієї поїздки я не бачив справжніх Карпат, та вкотре переконався, наскільки красива та мальовнича наша країна. Кожне місце, в якому ми були, по-своєму особливе та надихаюче. Та найбільше мене вразив Манявський водоспад та його околиці. Це унікальна місцевість, зі своєю атмосферою, дуже сюжетна та драматургічна, тому, сподіваюся, частину головного епізоду фільму зніматимемо саме там, - ділиться враженнями режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв. - Також ми відвідали наскельний комплекс Тустань, де свого часу знімав Леонід Осика. Не хочу забігати наперед, та цілком імовірно, що наша кінематографічна Тухля розташується на території Тустані”.
Окрім того, команда проекту побувала в селі Нагуєвичи, де народився й працював Іван Франко. «Робота над сценарієм триває вже давно, і це мій не перший візит у Карпати. Раніше я був у Криворівні, де Іван Франко прожив якийсь час та працював над кількома своїми творами. Цього разу ми з знімальною групою відвідали село Нагуєвичі і відтворену садибу, в якій народився і жив Іван Франко. Саме тут він написав повість «Захар Беркут», і я навіть сидів за столом, на тому самому місці, де свого часу працював Франко, - розповідає автор сценарію фільму Ярослав Войцешек. - Я насичувався енергетикою творчості Франка, бо навіть факти з його біографії допомагають в роботі над сценарієм. Також тут я усвідомив, яка відповідальність лежить на мені і знімальній групі. Оскільки крім того, що нам доводиться перекладати літературний твір на мову кіно, ми маємо розширити та адаптувати його для сучасного, молодого глядача і глядачів усього світу. Зізнаюся, це дуже великий виклик, бо треба зацікавити багато різних людей, і в той же час не втратити духу класичного «Захара Беркута» та донести усі меседжі, що письменник Франко закладав у свій твір. Але як кажуть «хто йде, той дійде», і ось ми вже стоїмо на цьому шляху і починаємо йти”. 
“Та найважливіше під час експедиції ми дізналися, як жили в Карпатах, занурилися в атмосферу, на власні очі побачили та почули, як звучать старовинні музичні інструменти, довідалися як раділи й сумували, яким посудом користувалися та у що вбиралися у ті часи, - зазначає Ахтем Сеітаблаєв. - Саме такі деталі стимулюють фантазію та дозволять знайти переконливе художнє рішення, привносять справжнє життя у художній твір. Та саме вони ідентифікують нас українців”. 
 
Нагадаємо, “Захар Беркут” – масштабний проект компанії Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань.
Режисер: Ахтем Сеітаблаєв
Оператор: Юрій Король
Продюсери: Єгор Олесов, Юрій Прилипко
Автор сценарію: Ярослав Войцешек 
Художник-постановник: Владислав Одуденко
Художник по костюмах: Антоніна Белінська 
Жанр: історична драма, бойовик
Рік: 2018
Статус: у виробництві
Виробництво: Kinorob 
За підтримки Державного агентства України з питань кіно
Тривалість: 110 хв
Прем’єра в Україні: 2019
 Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter