Апрель 23, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Февраль 15, 2018

Український кінематограф у 2017 році: Держкіно прозвітувало про роботу

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Рекордні касові збори, участь у міжнародних кіноринках, підтримка компаній-виробників та співпраця з європейськими виробниками, — Держкіно прозвітувало про свою роботу у 2017 році.
 
14 лютого Держкіно у форматі прес-конференції розказало про основні події та здобутки минулого року та розкрило, скільки коштів та на які цілі буде спрямовано у 2018-му. 
 
У 2017-му з загального фонду державного бюджету спрямовано на виробництво фільмів 488, 9 млн грн., а саме профінансовано:
76 фільмів (26 ігрових, 37 неігрових та 13 анімаційних) за державним замовленням у сумі 170, 9 млн грн. За договорами фінансової підтримки - 46 фільмів (45 ігрових, 1 анімаційний) у сумі 318 млн грн.

На всі заходи, включно із підтримкою прем”єр  пішло 11,4 млн грн.
Зокрема, за підтримки Держкіно, українські стенди були представлені на міжнародних кіноринках Берлінського міжнародного кінофестивалю, кінофестивалю у Торонто, фестивалю короткометражного кіно у Клермон- Феррані (Франція). Українські павільйони були присутні на міжнародних кіноринках Каннського кінофестивалю, фестивалю анімаційних фільмів в Ансі (Франція).
 
300 тис пішло на підтримку Спілки кінематографістів, 420 тис — на гранти молодим діячам, 5 млн грн — на підтримку Центру Олександра Довженка.

За 2017 рік за державної підтримки було створено 47 фільмів. З них 17 ігрових, 12 документальних, 13 короткометражних дебютних, 5 короткометражних анімаційних. 
Також у минулому році було укладено 66 державних контрактів на виробництво нових фільмів.
 
Так, підтримку з держбюджету отримали проекти від 62 компаній, з них 20 скористались такими грошами вперше.
Лідер за кількістю отриманих коштів ТОВ "Ганза фільм" — більше 35 млн грн. 
34,3 млн отримали "Пронто фільм", 30,5 млн - "Інсайт медіа", 25,4 млн грн - "Гуд морнінг дистрибушн", 24,3 млн грн -"Анімаград" .
 Далі у першій десятці за кількістю отриманих від держави грошей "Кінороб" — 21,6 млн грн, Національна кіностудія імені Олександра Довженка -— 17,82 млн грн, "Гагарін Медіа" — 17,34 млн грн, "Лайм Лайт" — 15,2 млн грн, "Солар медіа" — 14, 7 млн грн.
З цього списку "Ганза фільм" і "Солар медіа" скористались державною підтримкою вперше.
 
Надходження від прокату українських фільмів склали 3,269 млн, що перевищило плановий показник, закладений у бюджеті, на 118%.
Абсолютним лідером за касовими зборами став фільм “Кіборги”.
Серед фільмів, які користувались найбільшою увагою глядачів “Dzidzio Контрабас” (Держкіно не брало участі у його створенні), а також "Сторожова застава" и "Червоний".
“Важливо створити ефект присутності українського кіно у прокаті, вивести його з маргінезу інформаційного поля, попасти у фокус уваги глядача. Щоб українське кіно в кінотеатрі - це була б не екстраординарна подія, а щось цілком природнє”, — зазначив  голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Але, за його словами, ми ще не пройшли точку неповернення: на жаль, українське кіно повністю без державної підтримки ще не зможе існувати.
"Кіно - це бізнес, але без державної підтримки ми б не говорили про появу такої кількості українського кіно. Це загальноєвропейська практика, підтримувати національний продукт - як у вигляді прямого фінансування, так і за допомогою складної системи податкових бонусів", - зазначив Пилип Іллєнко.
Під час прес-конференції своїми міркуваннями щодо підсумків року також поділилися кінематографісти.  
Голова кінофестивалю “Молодість” Андрій Халпахчі серед позитивних тенденцій минулого року зазначив, що до українського кіно з”явився інтерес міжнародної кіноспільности. “Раніше дуже важко було просувати наше кіно на європейські події. Сьогодні ж приходить по 70 мейлів на день від міжнародних фестивалів, кіновиробників, які хочуть побачити українське кіно”, - прокоментував він.
А сценарист Андрій Кокотюха виділив той момент, що минулого року у фільмів не просто з”явився бокс-офіс, але ним почали вже й мірятися.
 
Щодо можливості окупності українських кінопроектів, Пилип Іллєнко зазначив, що поки такі перспективи лише у малобюджетних комедій. І останні такі приклади — це “Dzidzio Контрабас” і “Свінгери”. 
“Такий фільм як “Кіборги” на сьогоднішньому етапі розвитку ринку навіть теоретично окупитися. Але разом з тим, кейс “Кіборгів” показав, що при грамотному менеджменті, якісному фільмі та актуальній темі, український фільм може конкурувати із “Зоряними війнами” та встановлювати рекорди”.

За словами керівників Держкіно, 2018-го року вийде 49 вітчизняних фільмів (документальних, ігрових, короткометражних), 2 з них вже демонстрували у кінотеатрах.
Пилип Іллєнко звернув увагу на розвиток копродукції з європейськими (і не тільки), кінематографістами та участь в українських проектах світових кінозірок. Зокрема, він анонсував, що днями до України приїде Жан Рено.
Найближчим часом має бути ухвалений порядок створення Ради з питань кіно, на яку покладено багато функцій. Цей документ зараз на експертизі у Мінюсті, а після цього його спрямують на розгляд уряду.
Також чекає на затвердження законопроект про внесення змін до бюджетного кодексу, - поки це не зроблено, деякі норми закону про держпідтримку кінематографії не можуть бути застосовані на практиці. 
На 2018-й рік передбачено фінансування за програмою підтримки кінематографії — по загальному фонду 505,72 млн грн, з них безпосередньо на виробництво фільмів — 480 млн. грн. 
“Раніше окремо була програма заходів і фільмів, відповідно тепер ми плануємо 20 млн грн витратити на заходи, в тому числі  на підтримку прем'єр і проката національних фільмів, 480 млн грн - безпосередньо на виробництво”, - пояснив Іллєнко.
Крім того, 5 млн грн спрямують на фінансування Центру Олександра Довженко, 300 тис грн — на Спілку кінематографістів, 200 тис грн - на премію Олександра Довженка і 220 тис грн — на гранти молодим митцям.
 
Також, на 2018-й передбачена окремо нова державна програма із виробництва патріотичних фільмів: розпорядником передбачених для неї 500 млн грн, є Мінкульт.
Пилип Іллєнко розповів, що про контрактам, які вже підписані та укладені Держкіно в попередні роки і цього року — потрібно 405 млн грн.
Але також у програмі виробництва фільмів — стрічки-переможці попередніх конкурсів, а це - додаткові фінансові зобов'язання. В результаті, виходить більше, ніж 480 млн грн.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter