Апрель 19, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Февраль 20, 2018

«1+1 медіа» звинуватила СБУ, Мінкульт і Держкіно у вибірковості підходів до "чорних списків"

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

«1+1 медіа»: Система «чорних списків» без чітких критеріїв нагадує фікцію 
 
Держава має скасувати «чорні списки» артистів або розробити чіткі критерії щодо їх формування та впровадження: так вважає «1+1 медіа».
 
"Аби бути послідовними та об’єктивними у ситуації, що склалася навколо формування та застосування Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, відповідні державні органи мають найближчим часом або впровадити чіткі критерії для врегулювання подібних питань, або скасувати «чорні списки» як такі. В іншому випадку рішення органів влади виглядають упередженими та необґрунтованими. «1+1 медіа» переконана, що одним із головних принципів діяльності будь-яких державних органів є прозорість та послідовність їх рішень й неприпустимість використання так званих «подвійних стандартів» чи вибірковості у застосуванні правових заборон до різних осіб чи суб’єктів господарювання", - йдеться у розповсюдженому повідомленні. 

"В свою чергу, ми вітаємо спроби індустрії розробити чіткі механізми процедури формування «чорних списків», за якими могли б бути заборонені фільми та серіали за участю осіб з Переліку. «1+1 медіа» завжди підтримує ініціативи із саморегулювання та бере активну участь у робочих групах ІТК з обговорення цих питань. Втім без підтримки на урядовому та законодавчому рівнях ці пропозиції не матимуть сенсу. Тому ми впевнені, що потрібно прийняття державних рішень найближчим часом та занепокоєні тим, що робота у цьому напрямку йде повільно.
Крім того, опубліковані нещодавно у соціальних мережах листування одного з топ-менеджерів українського каналу із членом Нацради з питань ТБ щодо одного з акторів популярного серіалу «Свати» дозволяють нам припустити, що така прискіплива увага до Федіра Добронравова, якого восени 2017 року включили до вищезазначеного Переліку, може бути наслідком (або, ще гірше, способом) некоректної конкурентної боротьби.
«1+1 медіа» вкотре звертається до Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства культури України, Державного агентства України з питань кіно з проханням роз’яснити, чому інші фільми і серіали за участю Ф. Добронравова, які демонструвалися на українському телебаченні, залишилися без уваги органів влади? Крім того, просимо роз’яснити, з яких причин десятки артистів, які постійно беруть участь в зйомках і гастролях в Криму, досі не включено до Переліку осіб які створюють загрозу національній безпеці", - йдеться у повідомлденні.

Крім того, група «1+1 медіа» окремо згадала деякі фільми, які, за їх словами, в Російській Федерації вважаються російскими та мають ознаки фільмів російського виробництва. Серед них «Жених для дурочки» (виробник – компанія «Русское», 2017 рік), «Смягчающие обстоятельства» (виробник – компанія «Авангард», 2017 рік), «Королева Марго» (виробник – компанія «Русское», 2017 рік), «Женщины в любви» (інша назва «3 счастливых женщины», виробник – «Гринфильм», 2015 рік), «Чужая судьба» (інша назва – «Чужая милая», виробник – «Моторфильм», 2015 рік), «Полшага до семьи» (інша назва – «Сводные судьбы», виробник – «Марсмедиа», 2015 рік), «Черная кровь» (виробник – «Паламеда продакшн», 2017 рік).

"На жаль, ми маємо підстави розцінювати бездіяльність Служби безпеки України, Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно як прояв немотивованої вибірковості та безсистемності у підходах до визначення кола осіб, які підлягають внесенню до Переліку", - резюмує група..

«1+1 медіа» відправила відповідні листи до СБУ, Національної ради з питань ТБ і радіомовлення та Міністерства культури України.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter