Апрель 22, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Февраль 23, 2018

Скільки витратять на українське кіно у 2018-му році

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Цього року запланований вихід 49 вітчизняних фільмів - документальних, ігрових, короткометражних (два з них вже демонстрували у кінотеатрах). А безпосередньо на виробництво в держбюджеті передбачено 480 млн грн. Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко на звітній прес-конференції  минулого тижня.

Незважаючи на те, що у 2017-му були ухвалені важдиві для галузі документи — Закон про державну підтрику кінематографії та зміни до податкового та митного кодексу, ще залишаються нормативні неузгодження, які заважають цим документам запрацювати у повній мірі, - повідомив голова відомства.
Так, залишається ще не затвердженим законопроект про внесення змін до бюджетного кодексу, і тому деякі норми закону про держпідтримку кінематографії не можуть бути відпрацьовані на практиці. 
Чекає на ухвалення найближчим часом і порядок створення Ради з питань кіно, на яку покладено багато функцій. 
 
Щодо “грошового питання”, на 2018-й рік передбачено фінансування за програмою підтримки кінематографії — по загальному фонду 505,72 млн грн, з них безпосередньо на виробництво фільмів — 480 млн. грн. 
“Раніше окремо була програма заходів і фільмів, відповідно ми плануємо 20 млн грн витратити на заходи, в тому числі підтримку прем'єр і прокату національних фільмів, 480 млн грн безпосередньо на виробництво”, - пояснив Іллєнко.
Крім того, 5 млн грн буде спрямовано на фінансування Центру Олександра Довженка, 300 тис грн — на Спілку кінематографістів, 200 тис грн — на премію Олександра Довженка і 220 тис грн — на гранти молодим митцям.

Також, на 2018-й передбачена нова державна програма із виробництва патріотичних фільмів: розпорядником 500 млн грн, передбачених для неї, є Міністерство культури.
Пилип Іллєнко розповів, що про контрактам, які вже підписані та укладені в попередні роки і цього року — потрібно 405 млн грн. Але також у програмі виробництва фільмів — стрічки-переможці попередніх конкурсів, а це додаткові фінансові зобов'язання. Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter