Июль 21, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Апрель 16, 2018

На "Золоту Дзиґу" завітає голова Польської кіноакадемії

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати


Президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонські стане почесним гостем церемонії вручення нагород кінопремії “Золота Дзиґа”, що відбудеться 20 квітня.
 
Даріуш Яблонські - режисер, продюсер та сценарист, член Європейської кіноакадемії, голова Європейського клубу продюсерів, ініціатор створення Польської кіноакадемії, Польської національної кінопремії “Орли” та засновник Незалежної кінофундації. 

У 1980-х Яблонські працював другим режисером проекту “Декалог” Кшиштофа Кесльовські та головним асистентом Філіпа Байона у стрічках “Біла візитівка” та “Магнат”. Серед режисерських робіт Яблонські - документальна стрічка “Візит до жінки похилого віку” (1986), що стала першим польським незалежним фільмом. Робота “Фотограф” (1998) принесла Яблонські такі нагороди, як Ґран-Прі VPRO Joris Ivens Award на міжнародному кінофестивалі документального кіно в Амстердамі (1998), Ґран-Прі на міжнародному аудіовізуальному кінофестивалі та Prix Planete у Біарріці (1999), німецьку премію Grimme (2000) та інші. У 1999 році він отримав першу польську кінопремію “Орли” у номінації “Найкращий продюсер” за фільм “Треба вбити Секала” (реж. Владімір Міхалек). 

У 1990-му році Яблонські заснував Apple Film Production, де було створено десятки документальних, ігрових фільмів та телепроектів, зокрема, стрічка «Переддень весни» (2001) Філіпа Байона. У Польщі фільм став блокбастером - понад 1,8 млн глядачів переглянуло “Переддень весни” у кінотеатрах. 

Даріуш став співпродюсером стрічки “Коли падають дерева” української режисерки Марисі Нікітюк. Фільм брав участь у конкурсній програмі секції Panorama Berlinale 2018. 
З 2012 року пан Яблонські очолює Польську кіноакадемію. 

Нагадаємо, що урочиста церемонія вручення нагород Другої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” відбудеться вже за тиждень, 20 квітня у КВЦ “Парковий”. А подробиці з церемонії вручення нагород кінопремії "Золота Дзиґа" ви можете прочитати у одному із найпопулярніших таблоїдів в Україні - “Теленеделя”.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter