Июль 18, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Май 29, 2018

Колектив сайту «Экономические известия» висловився щодо рішення РНБО

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Компанія "Медіа Іновейшн Груп" та сайт Экономические Известия висловили офіційну позицію щодо внесення українського інтернет- ЗМІ  в санкційний список рішенням РНБО та указом Президента України.
 
Компанія та сайт були включені до переліку компаній, до яких застосовуються спеціальні економічні санкції. Відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 травня 2018 року закріплено указом Президента від 14 травня 2018 року.
 
Наводимо текст звернення:
"Найбільше здивувало те, що не було жодного звернення від компетентних органів до керівництва «Медіа Інновейшн Груп» та окремих співробітників щодо комерційної діяльності та інформаційної політики компанії. Тому ми досі не знаємо причини, по якій перша в Україні щоденна ділова газета "Экономические Известия" опинилась в  санкційному списку  серед пропагандистських російських ЗМІ.
Такий інструмент, як санкції, було запроваджено в 2014 році насамперед для боротьби з російської агресією. Ми не надавали приводу для сумнівів щодо патріотичної спрямованості нашої редакційної політики. Сайт щоденно публікував десятки новин, які допомагали нашим читачам не тільки бути в курсі подій в Україні, але й розуміти справжні причини війни на сході, мотиви економічних та політичних кроків Москви та їх наслідків. 
Наша редакційна політика  та громадянська позиція колективу базується на принципах патріотизму, професіоналізму та порядності. Ми чітко та послідовно захищаємо  інтереси України та громадянського суспільства.
Незалежний аналіз контенту нашого сайту за останні чотири роки  підтвердить нашу позицію, що саме Росія як країна-агресор несе відповідальність за окупацію  частини нашої держави та розв'язання страшної війни на сході нашої країни. Ми  відстоювали цю позицію, підтримували нашу армію та нашу державу.

Гірка іронія в тому, що тепер ми «в одному човні» з суб’єктами з Росії — забороненими в Україні людьми та компаніями. А ще в тому, що саме за новини з критикою РФ як країни - агресора нас неодноразово намагалася заборонити на території Росії Федеральна служба з надзору в сфері зв’язку, інформаційних технологій и масових комунікацій (Роскомнадзор). Вона вимагала зняти наші матеріали, посилаючись на те, що вони містять інформацію, розповсюдження якої заборонено в РФ.

Ми ніколи не публікували матеріалів, які могли б примусити сумніватися в нашій виключно проукраїнській позиції, ніколи не виправдовували терористів.
Також ТОВ «Медіа Інновейшн Груп» немає ніякого відношення до жодної фізичної або юридичної особи з Росії. Кінцевий бенефіціар компанії — громадянка України. Більш того, нерезиденти ніколи не були серед кінцевих  власників видання.
Нагадаємо, що до оновленого санкційного списку увійшло 1748 фізосіб та 756 юросіб. Переважно це громадяни РФ, також там є громадяни України, що зайняли певні посади в окупованому Криму або переховуються в Росії. Компанії — аналогічно, вони або російські, або з інших країн (включаючи Україну), але пов’язані з росіянами та їх компаніями.
Ми не розуміємо, яким чином видання, яке працює в Україні з 2004 року, опинилося в компанії російських олігархів та чиновників, російських державних та інших компаній. А також російських ЗМІ, що давно помічені в пропагандистській діяльності та порушенні журналістських стандартів. Всього в оновленому санкційному списку було понад 150 російських інформаційних ресурсів. Українських — тільки два, обидва з нашого холдингу.
Ми переконані, що включення інтернет-ЗМІ до  санкційного списку  це надзвичано поганий сигнал для медіаринку і сподіваємось на професійну солідарність і підтримку наших колег з українських ЗМІ!
Ми не збираємося здаватися та будемо відстоювати наше чесне ім’я і наше конституційне право працювати в нашій країні. Ми будемо звертатись до міжнародних правозахисних та журналістських організацій, а також до судових інстанцій України та Європейського Союзу" - йдеться у звернені.

Экономические известия» — перша щоденна ділова газета України. Загалом вийшло 1813 друкованих номерів. Після закриття друкованої версії видання продовжило роботу в Інтернеті, і з часом портал eizvestia.com став одним з найпопулярніших сайтів категорії «Бізнес та фінанси» (сайт займає п’яте місце у відповідного рейтингу bigmir.net). За всі роки існування було зафіксовано понад 600 млн відвідувань сайту.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter