Июль 18, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Июль 26, 2018

Три фільми про війну: Мінкульт обирає патріотичне кіно

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

З 24 по 28 липня в Києві проходить другий етап конкурсу фільмів патріотичної тематики, що претендують на державну підтримку. Тематика війни на Сході та героїзм українських військових - нерідко саме її обирають митці в контексті нового патріотичного кіно. Кому віддасть перевагу Мінкульт - ще попереду. А поки МБ звернув увагу на три проекти на тему АТО, які були презентовані на пітчингу.  


“Бліндаж” - повнометражна військова комедія, яку на пітчингу Мінкульту презентував режисер Володимир Тихий. 
Виробник “Директорія кіно”.
Продюсер - Ігор Савіченко. 
Бюджет - 45 млн грн, 36 млн грн з яких розраховують отримати від держави. 
 
Історія виросла з поїздок групи документалістів “Вавілон'13” на Схід. “Спочатку ми зробили 3 серії гумористичного веб-серіалу — це не зовсім наш формат, але це дало нам поштовх працювати далі”, - розповів Володимир Тихий. 
В центрі історії — три бійці, закинуті на об”єкт в глушині. Всі троє — різного віку, походження і соціального статусу. А після того, як у бою з російськими військовими, вони вбивають російського генерала Говорухіна, їм починають мститися.
 
Знімати фільм планують в умовах експедиції. За словами продюсера Ігоря Савіченка, в проекті вже є реальні 9 млн грн. І згідно вже укладеної копродукційної угоди до постпродакшену буде залучено польську компанію.


“Іловайськ”— військова драма за мотивами однойменної книги Євгена Плохія. Автор книги став і автором сценарію.
Режисер - Андрій Кавун. 
Виробник: Інсайт медіа, продюсери — Андрій Суярко і Володимир Філіппов.
Загальний бюджет — 41,1 млн грн, 32,9 млн грн планують отримати від держави.
 
“Іловайськ” — історія справжніх подій, зроблена на основі більш ніж 100 інтерв”ю.
Як сказали автори на презентації, це “не пригодницьке, не детективне, це — художнє кіно”.
А серед глядачів продюсер Володимир Філіпов спрогнозував тих, хто дивився “Кіборгів”. Як запоруку комерційного успіху зазначили також відомість книги та інтерес до даної теми, адже як і захист ДАП, Іловайськ є однією з героїчних сторінок сучасної історії.
На питання експертів, чи буде у фільмі критика Міноборони та Генштабу, адже навколо подій в Іловайську до сьогодні не вщухають пристрасті — хто винуватий і чи можна було уникнути стількох жертв, команда зазначила, що фільм все ж не журналістське розслідування, а в основі історії — конкретні люди, характери, про них і буде фільм. 


Ковчег” - короткометражний фільм Крістіану Жерегі про “братів менших”, які лишилися в зоні АТО. 
Виробник: “Пронто-фільм”.  Продюсер — Максим Асадчий.
Загальний бюджет - 2,4 млн грн, від держави - 1,8 млн грн.
 
“Це історія про людяність, філософська притча”, - характеризує її автор. Історія заснована на реальних подіях, свідком яких Жерегі був під час служби в АТО. У селищі Піски українські військові рятували залишених там домашніх тварин — і це були ті самі люди, які потім заходили до Донецького аеропорту і утримували його.  
До зйомок режисер планує залучити акторів Дмитра Тубольцева та Анатолія Пашиніна: обидва майють військовий досвід на Сході та пройшли ті самі Піски. 
  
Проект вже став переможцем пітчингу Держкіно, де подавався на 50% фінансування і отримав дуже схвальні відгуки. Але для початку роботи над фільмом не вдалося набрати необхідну суму: не вистачило 1 млн грн. І контракт з Держкіно, відповідно, не був підписаний.
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter