Июль 15, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Август 6, 2018

Радіослухання в Україні: друга хвиля дослідження 2018

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Згідно даним другої хвилі дослідження, яке проводить на замовлення міжгалузевого індустріального об’єднання «Радіокомітет» дослідницька компанія Кantar TNS в Україні, лідерами в радіоефірі є: «Хіт  FM», «Радио Пятница», «Люкс FM».

Нова хвиля досліджень свідчить про стабільність радіослухання: українці майже не змінюють своїх звичок і уподобань.
 
Так, у загальнонаціональному рейтингу першість за рейтингом та охопленням залишилась незмінною у порівнянні з попередньою першою хвилею дослідження 2018 року: «Хіт FM», «Радмо Пятница», «Люкс FM» - саме ці радіостанції займають найвищі позиції. 

За показником рейтингу AQH%, радіостанціями-лідерами в цій хвилі є: «Хіт  FM», «Радио Пятниця», «Люкс FM» та «Шансон».

У порівнянні з попередньою хвилею дослідження 2018, відмінність за місцем в Топ-10 радіостанцій спостерігається лише радіостанції всередині своїх холдингів: «Русское Радио Украина» та «Радио Roks» (холдинг ТАВР) помінялись місцями, а також помінялись місцями «Наше радіо» та «Ретро ФМ» (холдинг УМХ).
radio-hvil2018.jpg 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Середньотижневе охоплення радіо становить 80%. 
За цим показником з ТОП-10 вибуло «Авторадіо», а зʼявилося - «Мелодія ФМ». 
radio-hvil2018_1.jpg 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
За даними  дослідження , портрет  радіослухача виглядає так: 
скоріше чоловік : 54%;
активний користувач Інтернет: 84% користуються щодня;
мають авто в cім'Ї:  59%;
одружені: 61%;
мають вищу освіту: 53%;
мають дохід вищий середнього або високий: 54% (цей показник значно зріс у порівнянні з аналогічною хвилею 2017, коли він становив 43%).


Оксана Шавель, маркетинг директор ТАВР Медіа зазначила: «Позиції радіостанцій ТАВР Медіа залишаються стабільно високими, що доводить  зацікавленість аудиторії в продукті, який пропонують наші станції. Важливо відмітити, що до першої десятки радіостанцій у цьому дослідженні увійшла «Мелодія ФМ», отже нове позиціонування та певні зміни в звучанні працюють на збільшення аудиторії».

«В черговий раз дослідження показало, що радіо залишається ефективним каналом комунікації, це доводять і стабільне охоплення і середньодобовий час прослуховування радіо: 4 год. 26 хвилин, причому на роботі радіо в середньому за добу слухають 6 годин 35 хвилин. Тому рекламодавцям потрібно звертати увагу на це, адже на роботі люди не можуть дозволити собі дивитись телевізор, наприклад, чи читати газети і журнали, а люди, які працюють, це – активне платоспроможне населення, яке цікавить більшість рекламодавців», - прокоментував Микола Мамайко, аналітик- маркетолог Бізнес Радіо Груп.
 

Опитування проводилось у період з 16 квітня по 8 липня 2018 року. Участь у ньому взяли мешканці України з міст із населенням 50 тис+,  віком від 12 до 65 років. Вибірка склала 10 219 респондентів.  

Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter