Июль 18, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Август 13, 2018

Медійний тиждень під знаком Медведчука

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Найгучніші події минулого тижня пов”язані із ім”ям Віктора Медведчука. Екс-голови Адміністрації президента Леоніда Кучми, впливового політика, але принаймні офіційно — ніяк не медійного магната. Спочатку — це історія з участю його дружини — телеведучої Оксани Марченко в “Танцях з зірками” на “1+1”. Потім — “кейс фільму “Стус”, куди не ввійшли сцени, де згадувався адвокат поета. Медійне обговорення цих двох історій відсунуло на другий план інші важливі медійні події  тижня, як то — результати конкурсу “патріотичного кіно”  Мінкульту.

Спочатку невинний флешмоб селебретіз дійшов до Оксани Марченко — екс-ведучої “Україна має талант” та “Х-фактор” на каналі СТБ. Вона, разом із Машею Єфросиніною, Анітою Луценко, Златою Огневич, Лесею Нікітюк, Денисом Берінчиком, Миколою Тищенко та іншими була запрошена до нового сезону танцювального шоу “Танці з зірками” на “1+1”.
 
8 серпня журналісти Телевізійної Служби Новин оприлюднили колективного листа, в якому засудили появу в ефірі особи "яку пов’язують близькі стосунки з президентом Російської Федерації Путіним". Гендиректор 1+1 медіа Олександр Ткаченко прокоментував, що журналісти мають право висловлювати свою думку, але послався на дослідження, що Марченко глядачам цікава, а "Танці" — це лише розважальне шоу
Оксана Марченко, в свою чергу, вже висловила згоду на участь в шоу.

Поки йшло обговорення танцювальної історії, з”явився кейс фільму “Стус”. Фільм у 2017-му, ще під назвою “Птах душі”, виграв конкурс Держкіно і, відповідно, отримав 50% фінансування  від держави (19 млн грн). Зараз знімальний період фільму вже завершений і він перебуває на етапі постпродакшену.  
І от 10 серпня з”явилась “інформаційна бомба” — з фільму зникли сцени, пов”язані із Віктором Медведчуком, який, як відомо, був адвокатом поета. У сценарії вони нібито були, а потім — зникли. 
stus-kadr.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Чому так сталося - за два дні з”явилось одразу декілька різних версій, при цьому  версії не співпадали.

- Тиск Медведчука
Версія від телеведучого та актора Геннадія Попенка: сцени зняли після “дзвінка від адміністрації Медведчука”.
Саме Попенко перший “розігнав” хвилю щодо цензурування сценарію, розмістивши пост у ФБ. Він проходив кастинг на одну ролей у фільмі, тож читав перший варіант сценарію та спілкувався з командою.

- Економія часу
Продюсер Артем Денісов тиск Медведчука заперечив і послався на хронометраж: треба було скоротити аж 80 відзнятих хвилин, тож спілкування Стуса із адвокатом вирізали заради економії, як і 20 інших сцен. Жодної політики чи злих намірів — лише вимоги хронометражу.

- Прохання сина
stus-film.jpg
Режисер Роман Бровко підтвердив, що сцену вирізали свідомо: за його словами, саме син Василя Стуса наполягав на тому, щоб тему Медведчука не чіпали.
У свою чергу, Дмитро Стус у коментарі ТСН, заперечив будь-які прохання зі свого боку щодо змісту фільму.
А у відео-коментарі Дмитра Стуса, яке розміщено на сторінці фільму у ФБ, той не ставить жодних вимог, лише розмірковує в тому числі і про роль адвоката у тому процесі.

- Порада дистрибьютора
Режисер Роман Бровко також припустив, що кінопрокатники побоялися б працювати із фільмом, якщо б там згадувався Медведчук. "Від нашого попереднього піарника мені дійшла інформація, що коли він говорив з прокатниками, його відразу запитали – чи буде в сценарії Віктор Медведчук, і пояснили питання так – якщо Медведчук там буде – серйозні люди не захочуть брати фільм у кінотеатри".
Нагадаємо, офіційний прокатник фільму — компанія UFD, і вони цю ситуацію поки не прокоментували. Віктор Медведчук, відповідно, не фігурує серед засновників чи власників кінопрокатних компаній чи кінотеатрів.

- Творчий задум
Сценарист Сергій Дзюба висловив версію, що тему адвоката вирізали з творчих міркувань. На його думку “головне, щоб вийшов фільм про Стуса. Медведчук в цій історії не головна фігура. Взагалі він у нас був як спогад”.
 
- Згадка про Медведчука не на часі у період передвиборчої кампанії
У суботу ввечері на сторінці фільму у Facebook з”явилась офіційна позиція команди проекту
"... Крім того, розуміючи, що картина виходитиме в прокат в розпал передвиборчої кампанії, ми не хотіли робити пам’ять про велику людину інструментом політичних впливів та аргументів..."

Зрештою, після бурхливого обговорення в соцмережах і навіть втручання прем”єр міністра Гройсмана, команда проекту заявила, що сцени з Медведчуком дознімуть і таки включать у фільм. "Ми визнаємо, що, видаляючи з останнього драфту сценарію серед іншого і цю сцену, ми не достатньо відповідально підійшли до аналізу її значущості для суспільства", - заявила команда.
 
З найсвіжішого на цю тему, - у неділю ж ввечері з”явилася заява “Українського вибору”, лідером якого є Віктор Медведчук. "У випадку виходу прокат фльму "Стус" ("Птах душі") із недостовірною інформацією про Віктора Медведчука, я залишаю за собою право на відповідні правові дії в тому числв спрямовані на судову заборону демонстрації подібного фільму",- резюмує у заяві адвокат Віктора Медведчука.
 
І навряд це останнє повідомлення на цю тему. 

Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter