Июль 22, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Сентябрь 21, 2018

«Гірську жінку: на війні» висунули на Оскар від Ісландії

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Українсько-ісландсько-французький фільм «Гірська жінка: на війні» (Woman at war / Kona fer í stríð) режисера Бенедикта Ерлінґссона висунуто від Ісландії на премію «Оскар» в категорії «Найкращій фільм іноземною мовою»

 

 За сюжетом картини Бенедикта Ерлінґссона, 50-річна Халла оголошує війну місцевому алюмінієвому заводу, який загрожує екології. Вона ризикує всім, щоб захистити ісландські передгір’я, але ситуація змінюється, коли в її житті з’являється дівчинка-сирота.

 

Світова прем'єра фільмупройшла в рамках «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, де картинаотримала три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d'Or, символічну нагороду від Асоціації залізничників-кінематографістів.

 

 Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinécole– Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.

 В Україні «Гірська жінка: на війні» став фільмом-відкриттям Одеського кінофестивалю.

 

З українського боку виробництво фільму здійснювала компанія Solar Media Entertainment (продюсер Сергій Лавренюк) за підтримки Держкіно України. Американським дистрибьютором картини виступає відома компанія Magnolia Pictures.

 

Нагадаємо, цьогорічних поданнях на «Оскар» це вже друга стрічка, створена за підтримки Держкіно, яку висунуто на здобуття цієї престижної премії. У серпніу національному відборі від України на висування фільму на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» перемогла стрічка «Донбас» режисера Сергія Лозниці, створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter