Март 27, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Ноябрь 1, 2018

Польська "Холодна війна" виходить в український прокат

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

8 листопада в український прокат виходить новий фільм лауреата премії «Оскар» – «Холодна війна» Павла Павліковського. Мелодрама про любов диригента і співачки висунута Польщею на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

Фільм розповість пристрасну історію кохання між чоловіком і жінкою різного походження і темпераменту, які смертельно несумісні і все ж приречені бути разом. Події відбуваються на тлі Холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі – неможливі почуття у неможливі часи. Головні ролі у фільмі виконали зірки польського кіно Томаш Кот і Іоанна Куліг.

За основу сюжету взята історія відносин батьків режисера – персонажі носять їх імена. Справжні Віктор і Зула померли в 1989 році, незадовго до падіння Берлінської стіни. Останні 40 років вони провели разом: були разом і розлучалися, переслідували і мучили один одного по обидва боки залізної завіси. «Вони обидва були сильними, чудовими людьми, але разом завжди перетворювали все в катастрофу», – згадує Павліковський.

Світова прем'єра «Холодної війни» відбулася в рамках основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю, де фільм удостоївся премії за найкращу режисуру. Показ фільму завершився 18-хвилинною овацією. Це перший польський фільм з 1990 року, який увійшов до програми Канн. В Україні стрічка була показана на відкритті 13-го фестивалю «Дні польського кіно» та на Одеському кінофестивалі.
 
Це перший фільм зі щорічних "Днів польського кіно" в Україні, який виходить у широкий загальнонаціональний прокат.  

Польща висунула «Холодну війну» на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.
Попередня робота Павла Павліковського, чорно-біла драма про Голокост «Іда», удостоїлася премії «Оскар» у цій категорії в 2015 році – а також премії BAFTA та п'яти премій Європейської кіноакадемії, у тому числі за найкращий європейський фільм, сценарій та режисуру.

Ключову роль у фільмі відіграє музика – через неї розказана історія еміграції, показані секс і пристрасть. Створивши своїх героїв, Павліковський став шукати спосіб звести їх разом – натхненням став народний ансамбль «Мазовше». З його допомогою режисер зміг без зайвих пояснень показати, що відбувалося у польському суспільстві. Режисер, який сам грає джаз на піаніно, переслухав увесь репертуар ансамблю і зупинився на піснях, які могли б у різних формах звучати протягом фільму. Так «Два сердечка» з трейлера звучить у фільмі простою сільською пісенькою, а потім – проникливою джазовою композицією, яку Зула співає у Парижі 50-х.
 
 

«Холодна війна» виходить в український прокат 8 листопада.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter