Июль 23, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Ноябрь 9, 2018

"Дике поле" як воно є: факти про фільм за романом Жадана

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

З 8 листопада в українському кінопрокаті - фільм “Дике поле” за романом Сергія Жадана “Ворошиловград”. МБ побував на прем"єрному показі та зібрав 9 найбільш важливих фактів про фільм.
 
  • Робота над екранізацією романа “Ворошиловград” тривала довгі 7 років. Протягом 5 років за книгою безуспішно намагалися написати сценарій, але коли до команди приєдналась драматург Наталя Ворожбит, справа зрушилась з мертвої точки. Зрештою сценарій переписувався 13 разів, і його співатори, окрім Наталі Ворожбит - режисер Ярослав Лодигін і сам Сергій Жадан.  
  • Рік тривала робота над монтажем. За два тижні до прем"єри фільм ще раз перемонтували і прибрали 4 хвилини екранного часу. Всього фільм триває 2 години. 
  • Головна ідея фільму, за словами режисера Ярослава Лодигіна, — захист свого. “Це не єдина тема, яка піднімається у “Ворошиловграді”, але в якості головної ми взяли саме її”, - розповів режисер на прем”єрному показі фільму. Раніше він підкреслював, що це - жанрове кіно, істерн (саме так, наприклад, харктеризували "Біле сонце пустелі"), а не соціальне дослідження життя на Донбасі. Для Лодигіна - це перший повнометражний фільм. 
  •  Загальний бюджет проекту - 30 млн грн. Половина з них від Держкіно (проект став переможцем пітчингу ), інша - від партнерів зі Швейцарії. Підтримував фільм і Cottbus Film Festival. 
  • Для пошуку акторів провели 7 тис кастингів. У головній ролі - Олег Москаленко: для актора столичного Молодого театру це кінодебют. Як і для Руслани Хазіпової (участниця фрік-кабере Dakh Dothers грає Олю) та Євгенії Муц (Катя). В ролях також Володимир Ямненко (Коча), Георгій Поволоцький (Травма), Олексій Горбунов (Пастор), Ігор Портянко, (Ніколай Ніколаєвич), Роман Халаїмов (Марлен). Знайшлась епізодична роль і для Сергія Жадана. "Це найкращі 3 секунди мого життя", - пожартував він.
  • Промо-кампанія “Дикого поля” супроводжується незвичними інструментами. Був створений чат-бот «Бар "Дике Поле"» для Telegram , де Отче, Коча, Травма, Герман або ж Оля дають слушні поради та відповіді на будь-які питання. Усі відповіді чат-боту засновані на репліках та літературних пасажах роману «Ворошиловград», що ліг в основу фільму «Дике Поле». А з 2 листопада замість звичних передбачень у чеках клієнти «Сільпо» - мудрі та веселі поради, засновані на репліках героїв картини та літературних пасажах роману «Ворошиловград». У спецпроекті беруть участь усі супермаркети мережі в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові та Запоріжжі.
  • Більша частина зйомок пройшла у Старобельську Луганської області. По-перше, це рідне місто Сергія Жадана. По-друге — саме там можна відчути справжню атмосферу, змальовану в романі. На презентації Жадан пожартував, що Старобельськ обрали за “чудову інфраструктуру” та статус “флагману розвитку Луганської області”. Це до того, що в місті немає пристойного готелю, ресторану і... навіть кінотеатру. Тож показати “Дике поле”, до зйомок якого залучили масовку з місцевих жителей, показати там нема де. Але творча група проекту все ж не втрачає надію і розмірковує, як донести екранне "Дике поле" до міста.
  •  "Дике поле" планує "пофестивалити". Так, фільм візьме участь у міжнародному кінофестивалі класу А - «Темні ночі» (PÖFF) , що пройде з 16 листопада до 2 грудня в Таллінні. Він змагатиметься за перемогу в конкурсній програмі повнометражних дебютів - First Feature Competition із іншими 17 учасниками з усього світу.
  • Після кінопрокату, у 2019 році, фільм покаже телеканал "Україна". Планується показати саме кіноверсію, а не телевізійну або формат мінісеріалу.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter