Июль 24, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Январь 21, 2019

Правда про козаків та нащадок Розумовського: як в Києві презентували "Скарби нації" від 1+1

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

16-го січня у Будинку митрополита заповідника «Софія Київська» пройшла презентація історично-документального фільму Акіма Галімова «Скарби нації».

На заході були присутні творці проекту, 15 представників дипломатичних місій в Україні, міністри, депутати, ведучі, блогери, письменники, та ЗМІ. Зокрема міністр культури Євген Нищук,  міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, письменник Андрій Кокотюха, ведучий «Сніданку з 1+1» Єгор Гордєєв, ведучий проекту «Право на владу на «1+1» Сергій Іванов. Особливим гостем став граф Грегор Розумовський, нащадок українського гетьмана Кирила Розумовського. Він спеціально прилетів з Відня, аби відвідати презентацію. 

Спеціально для заходу було створено виставку унікальних експонатів, що допомагають збагнути культуру й спосіб життя українських козаків XVII століття, а також цінних та вагомих для України скарбів із Національного історичного музею. Гості заходу першими змогли переглянути фільм «Скарби нації», побачили, якими насправді були козаки та дізнались подробиці роботи над проектом.

Шукаючи історичну правду, команда проекту здолала понад двадцять п’ять тисяч кілометрів. У проекті взяв участь всесвітньо відомий історик зі США Шон МакМікін. Під час зйомок епізоду на повітряній кулі знімальна ледь не розбилася. Через сильний вітер, який раптово здійнявся, корзина кулі почала падати у прірву з п'ятдесятиметрової висоти.

Протягом презентації було розвінчано основні міфи про українських козаків. Насправді вони ходили не в шароварах, а вузьких штанях – кальсонах. Аби продемонструвати, яким був справжній одяг козаків, Акім Галімов запросив на сцену істориків-реконструкторів, вдягнених у те саме вбрання, яке було популярним у XVII столітті.  Також козаки любили смакувати вишуканими стравами, зокрема ікрою, устрицями, додавали до страв найкращі прянощі та готували елітний медовий напій. Одним із елементів експозиції став стіл із сучасною інтерпретацією козацьких страв. Історія про те, як козаки писали лайливого листа турецькому султану, теж виявилась міфом. Насправді Богдан Хмельницький мав з османським правителем дружні стосунки. Про це вдалося дізнатись із листа, якого Мегмед IV надіслав українському гетьману.  Під час створення фільму «Скарби нації» його вперше переклали українською мовою. Для цього було використано понад п’ять спеціальних словників. Деталі документального розслідування, яке зруйнує поширені міфи про козаків, продемонстровано 19 січня о 20:15 на «1+1».

Історично-документальний фільм створювали за підтримки МІП. 
 
Історичні документи та докази незаконного вивезення українських скарбів за межі країни, отримані в ході розслідувань, творці фільму передали Міністру культури Євгену Нищуку, аби робити кроки до встановлення справедливості на державному рівні.  

Одним із головних героїв фільму є Грегор Розумовський. За словами продюсера проекту, родинна легенда графа є ключем до багатьох таємниць в історії України. Нащадок українського гетьмана Кирила Розумовського спеціально прилетів із Відня, аби відвідати презентацію фільму.

Над створенням фільму працювала команда «1+1 Продакшн». Режисер проекту - Дарія Саричева, оператор Сергій Донських, оператор-постановник та режисер монтажу Сергій Язвецькй, шеф-редактор Руслан Шаріпов.
rozum-pl.jpgrozum-pl1.jpgrozum-pl2.jpgrozum-pl3.jpgrozum-pl4.jpg
 

 

 

 Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter