Май 26, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Октябрь 1, 2006

За власним бажанням

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Трапляється, що гості засиділись, і хочеться, щоб вони сказали: „Ми вже йдемо, і не вмовляйте нас”. Трапляється також, що потрібно звільнити людину з роботи. Тоді ще більше хочеться, щоб вона сама гордо сказала: „Я від вас іду”. Чи помічали ви, що до високих посадових осіб це бажання особливо загострюється?Сталося так, що члени Національної ради, як і будь-які інші посадові особи, теж рано чи пізно ідуть з посад. Вочевидь, збагнути принцип змінюваності влади посадовим особам важко, адже навіщо б тоді Національна рада 12 січня 2006р. пролобіювала прийняття нового Закону «Про телебачення і радіомовлення», який збільшив строк повноважень членів Нацради з 4 до 5 років? Цікаво, чи подумали тоді в парламенті, що робити з посадовцем, чотрирічний строк повноважень якого сплине через пів-року? Член Національної ради Віктор Понеділко зараз якраз у такій ситуації, бо 11 липня минуло 4 роки, як він розпочав свою роботу. Незабаром подібне чекатиме ще одного посадовя Нацради.
Деякі правники вважають, що посадовцям у таких ситуаціях слід іти з посади, оскільки закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тобто якщо особу призначено до набрання чинності нового Закону, на посадовця його дія поширюватися не може. Інші юристи, навпаки, вважають, що в такій ситуації посадовець може цілком легітимно продовжувати працювати ще цілий рік. Тобто у разі припинення повноважень посадової особи поширюється положення нового Закону щодо збільшення терміну перебування на посаді. Й оскільки правові погляди з даного питання розходяться, з однаковим успіхом можна доводити, що Віктор Понеділко нелегітимно виконує свої повноваження після 11.07.2006 р., або ж, навпаки, цілком легітимно.
Ці посадовці, які вирішили, що Закон подовжив їх повноваження, - завжди під загрозою. Вони продовжують ухвалювати рішення, а це небезпечно, тому що обов’язково знайдеться хоча б один бажаючий на цій підставі скасувати хоча б одне з таких рішень. І, приміром, забрати ліцензію у якогось телеканалу. Як посадовець може проводжувати працювати, адже він обов’язково усвідомлює таку можливість? Чому ЗМІ за власним бажанням заздалегідь наражаються на небезпеку, а не ставлять питання руба?
Здається, мені відомо: просто в нас такий бізнес.
Андрій Танчак


Добавить комментарий

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирный Курсив Ссылка Цитата


Защитный код
Обновить
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter